A coaching egy olyan célorientált folyamat, melynek során a coach segítségével azonosíthatjuk/pontosíthatjuk, hogy melyek a munkahelyi és magánéleti céljaink, hogy hol tartunk a megvalósításuk felé vezető úton, és hogyan érhetjük őket el.
A legegyszerűbben megfogalmazva, a coaching célja az, hogy segítsünk valakinek a saját készségei fejlesztésében annak érdekében, hogy sikeresebben birkózzon meg az életében felmerülő eseményekkel.
Gyakorlatilag a sikeres coaching végén az emberek a következőket tapasztalják:
MEGERŐSÖDÉS
Az élethelyzetek pozitívabb megélése, a problémák sikeresebb kezelése.
ÖN-KORREKCIÓ
A sikeres coaching végén az emberek képesek lesznek a határozott ön-korrekcióra.
ÚJ KÉPESSÉGEK
Kreativitás, kezdeményezőkészsége és kiegyensúlyozottság
Mindehhez szükséges, hogy a coach teljes mélységében megértse az ügyfelét és olyan módon kommunikáljon vele, amely elősegíti a rálátást és új lehetőségeket nyit számára, valamint egy olyan utat mutat meg, amely a lehető legnagyobb összhangban van a saját egyéniségével.
Az egyén külső és belső világának, valamint társas környezetének átfogó megértése alapvető ahhoz, hogy az ügyfél számára legmegfelelőbb utat közösen megtaláljuk. Erre csak egy olyan coach képes, aki átlátja mindezen életterületek működését egyedileg és összefüggéseikben is.
Az egyéni pszichológiai tanácsadás / coaching során négyszemközti helyzetben, teljes diszkréció mellett van lehetőség dolgozni a személyes problémákon. Az ülésekre egyénileg ütemezett rendszerességgel kerül sor, alkalmanként kb. 50 percben. Az első üléseken a probléma meghatározása és a cél(ok) megfogalmazása történik, majd megállapodunk abban, hogy milyen keretek között és mennyi ideig tart majd a tanácsadási / coaching folyamat.