• Felmérés: Három csoportba osztott kérdések: egyrészt az egyén személyiségtípusára vonatkozóan (választhatóan az Everything DiSC® vagy az MBTI alapján), ezenkívül a csapatra vonatkozó állapotfelmérés és csapatkultúrára vonatkozó kérdések.
• Egyéni profilok, csapat-fejlődési riportok és egyének közötti összehasonlító riportok.
• Résztvevőknek szóló anyagok, magukkal vihető kártyák és gyakorlatok.
A program során a résztvevők megtanulják, hogy csapatként hogyan erősíthetik a modell kulcsfontosságú összetevőinek alkalmazását, úgy, mint: Bizalom, Konfliktuskezelés, Elköteleződés, Számonkérés és Eredmények Elérése. Emellett a program az Everything DiSC® vagy az All Types™ (MBTI) személyiségmodelleket használja, amelyek segítenek az egyéneknek jobban megérteni önmagukat és másokat. Ezen eredmények felhasználásával a résztvevők képesek lesznek jobb, erősebb csapatot létrehozni.
Lényeges, hogy a nap végén a résztvevők egyetértsenek az eredményeikkel. És míg a legtöbb kérdőívnél csak a belső megbízhatóságot tesztelik, az Öt Viselkedésmód™ program néhány lépéssel tovább megy. Gondoljunk a teszt-újratesztre (amely a pszichológiai eszközök megbízhatóságát méri), a más elismert tesztekkel való korrelációkra, a külső megfigyelők értékeléseivel való korrelációkra és a tényleges munkamagatartással való korrelációkra.
A produktív egyének olyan csapatokban teljesednek ki, amelyek a bizalmon alapulnak – ez Az Öt Viselkedésmód™ modell alapja. Ebben a programban a csapatok felfedezik, hogyan tekinthetnek a sebezhetőségre úgy, mint a csapattársai közötti kapcsolatok megerősítésének lehetőségére.
Az Öt Viselkedésmód™-modell az elköteleződést úgy tekinti, mint a világos és egyértelmű döntéseknek és a csapattagok teljes körű támogatásának meglétét. Az elkötelezettséget elérő csapatok közös nyelvet használnak az egészséges vitákhoz és a döntések meghozásához, még akkor is, ha kezdetben nem mindenki ért egyet.
Ha a csapatok a sebezhetőségen alapuló bizalom pillérein nyugszanak, akkor a csapattagok eléggé biztonságban érzik magukat ahhoz, hogy elképzelésekre és ötletekre összpontosító, produktív konfliktusokat kezdeményezzenek és kezeljenek. Ezek a konfliktusok a különböző nézőpontok megvitatásának és a lehető legjobb megoldás megtalálásának eszközévé válnak.
A jól teljesítő csapatok magas követelményeket állítanak maguk elé. A csapattagok felelősségre vonása a feladataikért segít megteremteni a tiszteletet a társak között, és arra irányítja a csapatot, hogy megfeleljen az elvárásoknak.
Minden csapat célja az, hogy eredményeket érjen el. A bizalom megalapozásával, a produktív konfliktusokkal, az elkötelezettség elérésével és a csapattagok kölcsönös felelősségre vonásával a csapatok sosem veszítik szem elől a közös céljaikat, és elérhetik a csúcsteljesítményt.